fbpx

FAQ

NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY

Kde lze tulííítka zakoupit?

Momentálně můžete naše výrobky zakoupit pouze na našem e-shopu, ale jednáme s několika odběrateli, kteří mají zájem Tulííítka prodávat ve svých kamenných prodejnách – o těch Vás budeme informovat.

Jak je složitá údržba výrobku?

Pokud bereme v potaz Tulíítko z modelové řady Relax, pak údržba není složitá vůbec. Vnější obal je vyroben ze 100% bavlny, u které výrobce doporučuje hodnotu praní v automatické pračce 40 °C. Vnitřní obal je z vlákna polyesteru s možností praní na 30°C / i když náplň z rouna snese i 90°C/. Navíc ma použitý materiál rychleschnoucí vlastnosti a tak po vyprání ho stačí položit do vzdušného prostoru k zajištění brzkého proschnutí. Pro výrobky ze sekce Tulííítko Rehabilitace je použito na obal nepromokavého materiálu Dermizax®, u kterého nečistoty zůstanou na povrchu vlákna. Tudiž je jeho údržba ještě jednodušší. Samozřejmě lze prát i v automatické pračce a to na hodnotu 30°C. Vnitřní náplň je ze stejného materiálu jako u modelové řady Relax.

Jaký je rozdíl mezi výrobkem tulííítko rehabilitace a tulííítko relax?

Modelová řada Tulííítko Rehabilitace slouží ve většině případech k rehabilitačním a regeneračním účelům. Proto požadavky na vykrojení tvaru a velikost horního polštáře byly trochu specifictější než u výrobků Tulííítko Relax. Použitý materiál obalu je navíc zcela nepromokavý, aby bylo zamezeno průniku potu či jiných tělních tekutin dovnitř vlákna náplně a tím by se stal zcela nehygienickým.

Proč jste zvolili název zrovna tulííítko?

Obalte se jim..podložte se jim..přitulte se k němu..potom pochopíte! Prosté tulííííííííííítko 🙂 Zvolili jsme, myslíme si, ten nejvýstižnější název.

Jak je obal zapnut? Knoflík, zip, suchý zip…?

Praxe nám ukázala že jako uzávěr se nejlépe osvědčil klasický zip. Je trvalejší, flexibilnější a má lepší těsnící vlasnosti než ostatní varianty. Po celé délce je navíc krytý textilní légou v barvě obalu, takže nemůže dojít k poškrábání sebe nebo poškození zipu.

Nikde jsem se nedočetla váhu výrobku. Kolik tedy váží?

Váha TULÍÍÍTKA RELAX v klasickém provedení je 1,1 kg. Dětská verze 1,0 kg. Rehabilitační tulítko Modré z nebe váží díky zcela odlišnému materiálu a množství náplně 1,3 kg. Každopádně každého z výrobků si, i díky jeho originalitě, vážíme mnohem, mnohem více.