FAQ

NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY

Naše kočka nám po měsíci používání tulííítka rozdrápala na jednom místě vnější obal. Je možná nějaká oprava nebo si musím dokoupit nový obal?

Jakékoli poškození látky popř. zipu, a to i z nedbalosti, jsme schopni v určité míře v rámci servisu bezplatně opravit.

Nedochází k šustění náplně při převalování se na polštáři?

Náplní tulííítka není drcená polystyrénová směs, ale polyesterové duté vlákno mezi kterým nedochází ke tření a tak ani k otravnému šustění.

Po třech letech používání tulííítka v ohybu náplň trošku zplihla a změkla. Je možné náplň doobjednat a doplnit si?

Samozřejmě pro naše zákazníky zasíláme zdarma náplň k doplnění. Stačí zaslat mailem potvrzení o zakoupení Tulííítka a doručovací údaje . Samotné naplnění se provádí přes suchý zip v patní části vnitřního polštáře.

Manželova výška je 204cm. Je vhodná pro něj délka tulííítka?

Aby bylo možno využít anatomického tvaru tulííítka, musí se brát ohled i na výšku postavy. Klasická délka výrobku lze využít do výšky postavy cca. 195cm. Pro vyšší zákazníky jsme schopni na zakázku vyrobit delší verzi tulííítka. Nebojte se nás s tímto oslovit.

Kde lze tulííítka zakoupit?

V záložce Kontakty najdete prodejny v kterých si můžete naše Tulííítka prohlédnout či rovnou zakoupit.

Momentálně můžete naše výrobky zakoupit pouze na našem e-shopu, ale jednáme s několika odběrateli, kteří mají zájem Tulííítka prodávat ve svých kamenných prodejnách – o těch Vás budeme informovat.

Jak je složitá údržba výrobku?

Pokud bereme v potaz Tulíítko z modelové řady Relax, pak údržba není složitá vůbec. Vnější obal je vyroben ze 100% bavlny, u které výrobce doporučuje hodnotu praní v automatické pračce 40 °C. Vnitřní obal je z vlákna polyesteru s možností praní na 30°C / i když náplň z rouna snese i 90°C/. Navíc ma použitý materiál rychleschnoucí vlastnosti a tak po vyprání ho stačí položit do vzdušného prostoru k zajištění brzkého proschnutí. Pro výrobky ze sekce Tulííítko Rehabilitace je použito na obal nepromokavého materiálu Dermizax®, u kterého nečistoty zůstanou na povrchu vlákna. Tudiž je jeho údržba ještě jednodušší. Samozřejmě lze prát i v automatické pračce a to na hodnotu 30°C. Vnitřní náplň je ze stejného materiálu jako u modelové řady Relax.

Jaký je rozdíl mezi výrobkem tulííítko rehabilitace a tulííítko relax?

Modelová řada Tulííítko Rehabilitace slouží ve většině případech k rehabilitačním a regeneračním účelům. Proto požadavky na vykrojení tvaru a velikost horního polštáře byly trochu specifictější než u výrobků Tulííítko Relax. Použitý materiál obalu je navíc zcela nepromokavý, aby bylo zamezeno průniku potu či jiných tělních tekutin dovnitř vlákna náplně a tím by se stal zcela nehygienickým.

Proč jste zvolili název zrovna tulííítko?

Obalte se jim..podložte se jim..přitulte se k němu..potom pochopíte! Prosté tulííííííííííítko 🙂 Zvolili jsme, myslíme si, ten nejvýstižnější název.

Jak je obal zapnut? Knoflík, zip, suchý zip…?

Praxe nám ukázala že jako uzávěr se nejlépe osvědčil klasický zip. Je trvalejší, flexibilnější a má lepší těsnící vlasnosti než ostatní varianty. Po celé délce je navíc krytý textilní légou v barvě obalu, takže nemůže dojít k poškrábání sebe nebo poškození zipu.

Nikde jsem se nedočetla váhu výrobku. Kolik tedy váží?

Váha TULÍÍÍTKA RELAX v klasickém provedení je 1,1 kg. Dětská verze 1,0 kg. Rehabilitační tulííítko Modré z nebe váží díky zcela odlišnému materiálu a množství náplně 1,3 kg. Každopádně každého z výrobků si, i díky jeho originalitě, vážíme mnohem, mnohem více.